Reunions 2023 Committee Members

The following alumni are serving as committee members in honor of their reunion, on either the Giving Committee, the Outreach Committee, or both committees. Reunion committee members motivate classmates to reconnect with UVA and each other in advance of their reunion. Learn more about these committees and join one or both committees here.

This page is updated monthly (last update: 9/12/22).


Class of 1973
  • Stephen C. Adams, CPA
    Commerce
  • Mr. Richard W. Bowers
    Arts & Sciences
  • Mrs. Barbara H. Carpenter
    Arts & Sciences
  • Mr. William M. Davidge IV
    Engineering
  • Mr. Richard L. Garnett
    Engineering
  • Mr. M. Maynard Holcombe, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mr. Alexander S. Katzenberg III
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew P. Kline
    Arts & Sciences
  • Byrd Stuart Leavell, Jr., MD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Susan L. LeVan-Green
    Engineering
  • Mr. Christopher D. Mandaleris
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael C. Natrella
    Arts & Sciences
  • Mr. Steven G. Pappas
    Arts & Sciences
  • Mr. Barry L. Parkhill
    Education
  • Mr. Donald J. Shuller
    Commerce
  • Mr. William S. Spotswood, Jr.
    Engineering
  • Mrs. Mary Garrahan Stephenson
    Education
Class of 1978
  • Mrs. Nancy Borges Barnes
    Arts & Sciences
  • Ms. Nancy J. Chapman
    Arts & Sciences
  • Mrs. Susan H. Crocker
    School of Nursing
  • Mr. Brian N. Friedman
    Education
  • Mrs. Laurie Ferris Lindsay
    Arts & Sciences
  • Ms. Maria J. Mangano
    Arts & Sciences
  • Mr. David A. Marcum
    Arts & Sciences
  • Ms. Anne McGregor
    Education
  • Miss Christine H. McKee
    Arts & Sciences
  • Ms. Rita C. Roberts
    Commerce
  • Ms. Jacquelin Mason Schaumburg
    Arts & Sciences
  • Mrs. Nancy B. Stone
    Arts & Sciences
  • Mrs. Alice Brown Taylor
    Engineering
  • Mr. Jeffrey E. Thompsen
    Arts & Sciences
  • Mrs. Mary Pat Morrissey Underhill
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tami Peress Watkins
    Architecture
  • Ms. Janet L. Wilson
    Arts & Sciences
  • Mr. Kimball B. Winn
    Arts & Sciences
  • Mr. Dennis L. Zakas
    Arts & Sciences
Class of 1983
  • Mr. Eric R. Allison
    Arts & Sciences
  • Melchior Baltazar
    Arts & Sciences
  • Mrs. Mary Hunt Barnes
    Engineering
  • Mr. Michael E. Bass
    Arts & Sciences
  • Mr. Alexander R. Baugh
    Arts & Sciences
  • Marva Jo Camp, Esq.
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lynn Abidin Canty
    Arts & Sciences
  • Judge H. Lee Chitwood
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew H. Cohen
    Engineering
  • Mr. Thomas S. Gayner
    Commerce
  • Mrs. Carrie Camp Gibbons
    Arts & Sciences
  • Mrs. Cathy Harris Helms
    Arts & Sciences
  • Mrs. Rachel Jones Hensler
    Arts & Sciences
  • Ms. Page B. Ivie
    Arts & Sciences
  • Mrs. Courtney Crenshaw Kapp
    Architecture
  • Miss Deborah T. Maslia
    Arts & Sciences
  • Mrs. Robin Roberts McCune
    Arts & Sciences
  • Mrs. Margaret G. Mitchell-Jones
    Arts & Sciences
  • Mr. Derrick A. Nottingham
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lore Hantske O’Hanlon
    Arts & Sciences
  • Mrs. Rhonda M. Perry
    Arts & Sciences
  • Ms. Palma Elyse Pustilnik
    Arts & Sciences
  • Mrs. Janet Verklin Reed
    Arts & Sciences
  • Ms. Kelly Saunders
    Arts & Sciences
  • Mr. Richard B. Schwitzer
    Commerce
  • Mrs. Louise Phipps Senft
    Arts & Sciences
  • Ms. Susan Patricia Stipa
    Engineering
  • Mrs. Barbara V. Terrell
    Arts & Sciences
  • David B. Trinkle, MD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Anne Wengrovitz
    Arts & Sciences
  • Mr. C. S. Brent Winn, Jr.
    Arts & Sciences
  • Prof. Victoria Saker Woeste
    Arts & Sciences
  • Ms. Lori J. Yirsa
    Arts & Sciences
Class of 1988
  • Mr. Daniel S. Adler
    Engineering
  • Ms. Jennifer R. Amster
    Architecture
  • Mrs. Elizabeth Quarles Boehmcke
    Arts & Sciences
  • Mr. John W. Chapin
    Arts & Sciences
  • Mrs. Beth Bauhan Clark
    Arts & Sciences
  • Ms. Ellen G. Finkelstein
    Arts & Sciences
  • Elizabeth Duckworth Flecker, PhD
    Education
  • Mrs. Tracey Mearns Frierson
    Arts & Sciences
  • Mr. Craig M. Herron
    Commerce
  • Mr. Gary Scott Klein
    Arts & Sciences
  • Mrs. Laura R. Kohlroser
    Education
  • Ms. Nona Karnes Massengill
    Arts & Sciences
  • Mr. John L. Mitchell
    Arts & Sciences
  • Ms. Lori J. Overholt
    Commerce
  • Mrs. Janice Pascua Peischel
    Commerce
  • Ms. Joan M. Perry
    Commerce
  • Mrs. Tamara M. Rogers
    Engineering
  • Mr. James R. Socas
    Arts & Sciences
  • Mr. Lawrence E. Tanner, Jr.
    Commerce
  • Mr. Scott C. Waskey
    Arts & Sciences
  • Ms. Maria Mabry Westerfield
    Arts & Sciences
  • Ms. Tara Leigh Wilcox
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kathryn Prendergast Willis
    Arts & Sciences
  • Mr. Christopher W. Witty
    Arts & Sciences
Class of 1993
  • Mrs. Jillian Richardson Bales
    Arts & Sciences
  • Ms. Megan Ann Barnett
    Arts & Sciences
  • Ms. Michelle M. Clark
    Arts & Sciences
  • Mrs. Juliet King Daum
    Arts & Sciences
  • Mrs. Desiree Escario Drakakis
    Architecture
  • Mrs. Susan Yearsley Eagle
    Commerce
  • Mr. L. William Edgar
    Arts & Sciences
  • Mrs. Ann D. Fairchild
    Commerce
  • Ms. Trina L. Fairley-Barlow
    Arts & Sciences
  • Christopher R. Foley, PhD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Barbara Tuffey Ghegan
    Arts & Sciences
  • Mr. Bryon J. Grant
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael W. Hauptman
    Arts & Sciences
  • Mrs. Judy J. Hwang
    Commerce
  • Ms. Kirsten Ivey-Colson
    Arts & Sciences
  • Ms. Tonya N. Jefferson
    Arts & Sciences
  • Mr. Glen T. Kacher
    Commerce
  • Ms. Suzanne G. Lynn
    Arts & Sciences
  • Ms. Leslie A. Maria
    Arts & Sciences
  • Mrs. Christina Hendrick Melton
    Arts & Sciences
  • Mr. Brendan J. Peters
    Architecture
  • Mr. Jonathan Philips
    Arts & Sciences
  • Mr. Scott A. Price
    Arts & Sciences
  • Mrs. Melissa Farmer Richards
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tammie Engel Schnier
    Engineering
  • Dr. Swati Lavani Sharma
    Arts & Sciences
  • Ms. Jordana Abrams Snider
    Arts & Sciences
  • Mrs. Carrie S. Wright
    Arts & Sciences
  • Ms. Karen Yankosky
    Arts & Sciences
Class of 1998
  • Mr. Adam Ambrogi
    Arts & Sciences
  • Mrs. Deirdre Morton Carr
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tennille Jo Checkovich
    Arts & Sciences
  • Mr. Terry J. Dade
    Arts & Sciences
  • Mrs. Joan F. Diehl
    Arts & Sciences
  • Ms. April Fearnley
    Arts & Sciences
  • Mrs. Anne Reagan Harris Fibbe
    Arts & Sciences
  • Mr. Elijah T. Green
    Arts & Sciences
  • Mrs. LaTonya Sadler Hamilton
    Arts & Sciences
  • Mr. David R. Hang
    Commerce
  • Mrs. Martha F. Jamieson
    Arts & Sciences
  • Ms. Jennifer L. Johnson
    Arts & Sciences
  • Mr. Asheley C. Kinsey
    Arts & Sciences
  • Mrs. Amanda Schultz Lonergan
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kyrie H. Magee
    School of Nursing
  • Mrs. Colin McRae Mitchell
    Arts & Sciences
  • Mrs. Jaime Gray Nelson
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lynlee Wells Palmer
    Arts & Sciences
  • Tanika Michele Pinn, MD
    Arts & Sciences
  • Mr. Christopher D. Porter
    Arts & Sciences
  • Mrs. H. Barika Porter
    Arts & Sciences
  • Ms. Jannea R. Prescott
    Arts & Sciences
  • Mr. Arun G. Rao
    Arts & Sciences
  • Ms. May Respicio
    Arts & Sciences
  • Mr. Charles T. Rose III
    Arts & Sciences
  • Ms. Myla R. Spencer
    Arts & Sciences
  • Mrs. Sharonda Callender Ware
    Arts & Sciences
  • Mr. John L. Welborn
    Commerce
Class of 2003
  • Mr. Jason S. Allevato
    Arts & Sciences
  • Mr. Cecil Banks, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kate Baylor Bartholomay
    School of Nursing
  • Mrs. Kelli Preston Battle
    Commerce
  • Mrs. Pawandeep Vicky Chatha Bhandari
    Commerce
  • Mr. Jarrod C. Cady
    Commerce
  • Mr. Andrew Mingning Cheung
    Arts & Sciences
  • Mr. R. Bryce Coffee
    Arts & Sciences
  • Mrs. Allison Klos Eagan
    Arts & Sciences
  • Ms. Jennifer A. Gardner
    Arts & Sciences
  • Ms. Courtney E. Hagen
    Arts & Sciences
  • Mr. Herbert W. Hankins, Jr.
    Commerce
  • Allyson M. Hilliard, MD
    Arts & Sciences
  • Ms. Abigail Curran Horrell
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kari Teagno Hyman
    Arts & Sciences
  • Mr. Edward M. Martin
    Arts & Sciences
  • Mrs. Gretchen Downey Martin
    Arts & Sciences
  • Mr. Lane W. McBride
    Arts & Sciences
  • Mr. Issa Kalani Moe
    Arts & Sciences
  • Mr. Leonard F. Newman, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mr. Gregory E. Payne
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lana Lintag Pen
    Arts & Sciences
  • Mr. Syed Waqar A. Rizvi
    Commerce
  • Mrs. Shannon Elisabeth Schellenberg
    Arts & Sciences
  • Ms. Jennifer LeCompte Scott
    Arts & Sciences
  • Mr. Benjamin Braxton Skipper
    Arts & Sciences
  • Ms. Chirapar Tongsri
    Arts & Sciences
  • Mr. Daniel J. Van Orman
    Arts & Sciences
  • Ms. Jenny R. Weatherholtz
    Arts & Sciences
Class of 2008
  • Ms. Neha Kumar Ackerly
    Commerce
  • Ms. Anne R. Bautista
    Arts & Sciences
  • Mr. Stephen Karl Blunden
    Arts & Sciences
  • Ms. Sarah M. Boschung
    School of Nursing
  • Mr. Andrew David Buie-Moltz
    Arts & Sciences
  • Ms. Jacqueline Ann Cafaro
    Arts & Sciences
  • Mr. Paul S. De
    Architecture
  • Mr. Wyatt Fore
    Arts & Sciences
  • Mr. Brian M. Gavron
    Commerce
  • Ms. Wallace G. Gundy
    Arts & Sciences
  • Ms. Blair E. Hubbard
    Engineering
  • Ms. Wendy D. Hudspeth
    Education
  • Ms. Melissa C. Jenkins
    Arts & Sciences
  • Ms. Stephanie Glover Keller
    Arts & Sciences
  • Ms. Gabrielle S. Kulcsar
    Arts & Sciences
  • Ms. Taylor L. Lavender
    Arts & Sciences
  • Mr. William E. Searcy
    Commerce
  • Mrs. Jessica A. Shahien
    Arts & Sciences
  • Ms. Amanda E. Sharp
    Arts & Sciences
  • Brandi A. Sharp, PhD
    Arts & Sciences
  • Ms. Joy N. Straight
    Arts & Sciences
  • Mr. Jean-Paul B. Theroux
    Arts & Sciences
  • Ms. Margaret E. Thornton
    Arts & Sciences
  • Ms. Lauren K. Ventre
    Arts & Sciences
  • Ms. Victoria Jade Walker
    Arts & Sciences
  • Ms. Anne C. Yun
    Arts & Sciences
Class of 2013
  • Ms. Kaitlyn A. Badlato
    Architecture
  • Ms. Sarah E. Bingol
    Arts & Sciences
  • Mr. Arthur H. Bryant III
    Arts & Sciences
  • Ms. Sarah A. Cain
    Arts & Sciences
  • Ms. Jenna M. Dagenhart
    Arts & Sciences
  • Mr. Edward B. Elron
    Commerce
  • Mr. Sheridan W. Fuller
    Arts & Sciences
  • Ms. Christian N. Garland
    Arts & Sciences
  • Ms. Kelly Organski Graham
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael E. Graney
    Arts & Sciences
  • Ms. Molly C. Grieco
    Arts & Sciences
  • Mr. Thomas L. Howard III
    Arts & Sciences
  • Ms. Kara A. Jones
    Arts & Sciences
  • Ms. Arushi Kumar
    Arts & Sciences
  • Ms. Emily M. Mathews
    Arts & Sciences
  • Ms. Stephanie R. Mitchell
    Arts & Sciences
  • Mr. Stephen A. Nash
    Arts & Sciences
  • Ms. Emily L. Ramirez
    Arts & Sciences
  • Ms. Holly M. Rasheed
    Arts & Sciences
  • Ms. Amanda J. Ray
    Engineering
  • Ms. Virginia Moore Rose
    Arts & Sciences
  • Mr. William B. Schwartz IV
    Commerce
  • Mr. Andrew E. Weisman
    Commerce
  • Mr. Alexander J. Wilson
    Commerce
  • Ms. Elizabeth Dickinson Witt
    Arts & Sciences
Class of 2018
  • Mr. Duncan G. Alford
    Arts & Sciences
  • Ms. Maeve Curtin
    Arts & Sciences
  • Ms. Emma R. Feinman
    Batten School
  • Ms. Rory E. Finnegan
    Arts & Sciences
  • Ms. Juliana L. McCormick
    Batten School
  • Ms. Emily J. Plante
    Arts & Sciences
  • Ms. Munni Pramanik
    Arts & Sciences
  • Mr. Erik J. Roberts
    Arts & Sciences
  • Ms. Taylor M. Rose
    Arts & Sciences
  • Ms. Denison M. Smythe
    Arts & Sciences
  • Ms. Sydney A. Stokes
    Arts & Sciences