Committee Members

The following alumni are serving as committee members in honor of their reunion, on either the Giving Committee, the Outreach Committee, or both committees. Reunion committee members motivate classmates to reconnect with UVA and each other in advance of their reunion. Learn more about these committees and join one or both committees here.

This page is updated monthly (last update: 10/19/22).


Class of 1973
  • Stephen C. Adams, CPA
    Commerce
  • Mr. Richard W. Bowers
    Arts & Sciences
  • Mrs. Barbara H. Carpenter
    Arts & Sciences
  • Mr. William M. Davidge IV
    Engineering
  • Mr. Richard L. Garnett
    Engineering
  • Mr. M. Maynard Holcombe, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mr. Alexander S. Katzenberg III
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew P. Kline
    Arts & Sciences
  • Byrd Stuart Leavell, Jr., MD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Susan L. LeVan-Green
    Engineering
  • Mr. Christopher D. Mandaleris
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael C. Natrella
    Arts & Sciences
  • Mr. Steven G. Pappas
    Arts & Sciences
  • Mr. Barry L. Parkhill
    Education
  • Mr. Donald J. Shuller
    Commerce
  • Mr. William S. Spotswood, Jr.
    Engineering
  • Mrs. Mary Garrahan Stephenson
    Education
  • Mr. D. Edward Wilson, Jr.
    Arts & Sciences
Class of 1978
  • Mrs. Nancy Borges Barnes
    Arts & Sciences
  • Ms. Nancy J. Chapman
    Arts & Sciences
  • Mrs. Susan H. Crocker
    School of Nursing
  • Mr. Brian N. Friedman
    Education
  • Mr. Peter M. Grant II
    Arts & Sciences
  • Mr. Anthony J. LaCivita
    Arts & Sciences
  • Mrs. Laurie Ferris Lindsay
    Arts & Sciences
  • Ms. Maria J. Mangano
    Arts & Sciences
  • Mr. David A. Marcum
    Arts & Sciences
  • Ms. Anne McGregor
    Education
  • Miss Christine H. McKee
    Arts & Sciences
  • Ms. Rita C. Roberts
    Commerce
  • Ms. Jacquelin Mason Schaumburg
    Arts & Sciences
  • Mrs. Nancy B. Stone
    Arts & Sciences
  • Mrs. Alice Brown Taylor
    Engineering
  • Mr. Jeffrey E. Thompsen
    Arts & Sciences
  • Mrs. Mary Pat Morrissey Underhill
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tami Peress Watkins
    Architecture
  • Ms. Janet L. Wilson
    Arts & Sciences
  • Mr. Kimball B. Winn
    Arts & Sciences
  • Mr. Dennis L. Zakas
    Arts & Sciences
Class of 1983
  • Mr. Eric R. Allison
    Arts & Sciences
  • Melchior Baltazar
    Arts & Sciences
  • Mrs. Mary Hunt Barnes
    Engineering
  • Mr. Michael E. Bass
    Arts & Sciences
  • Mr. Alexander R. Baugh
    Arts & Sciences
  • Mrs. Trudy Vandergrift Brailsford
    Arts & Sciences
  • Marva Jo Camp, Esq.
    Arts & Sciences
  • Ms. Rhonda M. Campbell
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lynn Abidin Canty
    Arts & Sciences
  • Judge H. Lee Chitwood
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew H. Cohen
    Engineering
  • Mr. Kemp Dolliver
    Commerce
  • J. Thomas Edmonds, Jr., MD
    Arts & Sciences
  • Ms. Rebecca R. Fant
    Architecture
  • Mr. Thomas S. Gayner
    Commerce
  • Mrs. Carrie Camp Gibbons
    Arts & Sciences
  • Mrs. Cathy Harris Helms
    Arts & Sciences
  • Mrs. Rachel Jones Hensler
    Arts & Sciences
  • Ms. Page B. Ivie
    Arts & Sciences
  • Ms. S. Rixey Jones
    Engineering
  • Mrs. Courtney Crenshaw Kapp
    Architecture
  • Jeffrey T. Lenert, MD
    Arts & Sciences
  • Miss Deborah T. Maslia
    Arts & Sciences
  • Mr. Robert E. McCarthy
    Arts & Sciences
  • Mrs. Robin Roberts McCune
    Arts & Sciences
  • Mrs. Margaret G. Mitchell-Jones
    Arts & Sciences
  • Mr. Derrick A. Nottingham
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lore Hantske O’Hanlon
    Arts & Sciences
  • Mrs. Sherry Jenkins Polonsky
    Commerce
  • Ms. Palma Elyse Pustilnik
    Arts & Sciences
  • Mrs. Janet Verklin Reed
    Arts & Sciences
  • Ms. Kelly Saunders
    Arts & Sciences
  • Mr. Richard B. Schwitzer
    Commerce
  • Mrs. Louise Phipps Senft
    Arts & Sciences
  • Ms. Susan Patricia Stipa
    Engineering
  • Mrs. Barbara V. Terrell
    Arts & Sciences
  • David B. Trinkle, MD
    Arts & Sciences
  • Mr. J. Henry Walker IV
    Arts & Sciences
  • Mrs. Anne Wengrovitz
    Arts & Sciences
  • Mr. C. S. Brent Winn, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mrs. Cathleen Acierno Willauer
    Arts & Sciences
  • Prof. Victoria Saker Woeste
    Arts & Sciences
  • Ms. Lori J. Yirsa
    Arts & Sciences
Class of 1988
  • Mr. Daniel S. Adler
    Engineering
  • Ms. Jennifer R. Amster
    Architecture
  • Mr. Brian E. Boehmcke
    Architecture
  • Mrs. Elizabeth Quarles Boehmcke
    Arts & Sciences
  • Captain William Scott Butler
    Arts & Sciences
  • Mr. John W. Chapin
    Arts & Sciences
  • Mrs. Beth Bauhan Clark
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kathleen O’Connor Conway
    Arts & Sciences
  • Ms. Ellen G. Finkelstein
    Arts & Sciences
  • Elizabeth Duckworth Flecker, PhD
    Education
  • Mrs. Tracey Mearns Frierson
    Arts & Sciences
  • Mrs. Amy Feldkamp Gakenheimer
    Arts & Sciences
  • Mr. Craig M. Herron
    Commerce
  • Mr. Howard Holderness
    Arts & Sciences
  • Mr. Derek Cox Irby
    Arts & Sciences
  • Mr. Gary Scott Klein
    Arts & Sciences
  • Mrs. Laura R. Kohlroser
    Education
  • Mrs. Sarah Lyman Kravits
    Arts & Sciences
  • Ms. Nona Karnes Massengill
    Arts & Sciences
  • Mrs. Pam Lyons McLean
    Arts & Sciences
  • Mrs. Jennifer Keown Mirgorod
    Arts & Sciences
  • Mr. John L. Mitchell
    Arts & Sciences
  • Ms. Lori J. Overholt
    Commerce
  • Mrs. Janice Pascua Peischel
    Commerce
  • Ms. Joan M. Perry
    Commerce
  • Mrs. Jocelyn Guerrero Pettit
    Arts & Sciences
  • Robert C. Rhoad, MD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tamara M. Rogers
    Engineering
  • Ms. Sally A. Sledge
    Commerce
  • Mrs. Grace Sutherland Smith
    Arts & Sciences
  • Mr. Kevin J. Snow
    Commerce
  • Mr. James R. Socas
    Arts & Sciences
  • Mr. Lawrence E. Tanner, Jr.
    Commerce
  • Mr. Mauricio A. Velasquez
    Arts & Sciences
  • Mrs. Sarah Bishop Vittone
    Nursing
  • Mrs. MaryMoss Wagner Walker
    Arts & Sciences
  • Mr. Scott C. Waskey
    Arts & Sciences
  • Ms. Maria Mabry Westerfield
    Arts & Sciences
  • Ms. Tara Leigh Wilcox
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kathryn Prendergast Willis
    Arts & Sciences
  • Mr. Christopher W. Witty
    Arts & Sciences
Class of 1993
  • Mrs. Jillian Richardson Bales
    Arts & Sciences
  • Ms. Megan Ann Barnett
    Arts & Sciences
  • Mrs. Shari Fisvitz Ciapka
    Commerce
  • Ms. Michelle M. Clark
    Arts & Sciences
  • Ms. Laura M. Conner
    Arts & Sciences
  • Mrs. Juliet King Daum
    Arts & Sciences
  • Mrs. Desiree Escario Drakakis
    Architecture
  • Mrs. Susan Yearsley Eagle
    Commerce
  • Mr. L. William Edgar
    Arts & Sciences
  • Angela Fariss Edwards, MD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Ann D. Fairchild
    Commerce
  • Ms. Trina L. Fairley-Barlow
    Arts & Sciences
  • Christopher R. Foley, PhD
    Arts & Sciences
  • Mrs. Barbara Tuffey Ghegan
    Arts & Sciences
  • Mr. Bryon J. Grant
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael W. Hauptman
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew H. Higley
    Arts & Sciences
  • Mrs. Judy J. Hwang
    Commerce
  • Ms. Kirsten Ivey-Colson
    Arts & Sciences
  • Ms. Tonya N. Jefferson
    Arts & Sciences
  • Mr. Glen T. Kacher
    Commerce
  • Ms. Heidi Metcalf Little
    Arts & Sciences
  • Ms. Suzanne G. Lynn
    Arts & Sciences
  • Ms. Leslie A. Maria
    Arts & Sciences
  • Mrs. Christina Hendrick Melton
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kathleen Leder Paisley
    Arts & Sciences
  • Mr. Brendan J. Peters
    Architecture
  • Mr. Jonathan Philips
    Arts & Sciences
  • Mr. Warren A. Prescott
    Arts & Sciences
  • Mr. Scott A. Price
    Arts & Sciences
  • Mrs. Melissa Farmer Richards
    Arts & Sciences
  • Mrs. Virginia Lea Riddle
    Commerce
  • Mrs. Tammie Engel Schnier
    Engineering
  • Dr. Swati Lavani Sharma
    Arts & Sciences
  • Ms. Jordana Abrams Snider
    Arts & Sciences
  • Mr. Wesley R. Stevens
    Commerce
  • Mrs. Carrie S. Wright
    Arts & Sciences
  • Ms. Karen Yankosky
    Arts & Sciences
Class of 1998
  • Mr. Adam Ambrogi
    Arts & Sciences
  • Annette Kesewah Ansong, MD
    Arts & Sciences
  • Ms. Jessica R. Bantom
    Arts & Sciences
  • Shani P. Boone, DVM
    Arts & Sciences
  • Mrs. Deirdre Morton Carr
    Arts & Sciences
  • Mrs. Tennille Jo Checkovich
    Arts & Sciences
  • Mr. Terry J. Dade
    Arts & Sciences
  • Mrs. Joan F. Diehl
    Arts & Sciences
  • Mr. Allan W. Eng
    Arts & Sciences
  • Ms. April Fearnley
    Arts & Sciences
  • Mrs. Anne Reagan Harris Fibbe
    Arts & Sciences
  • Mr. Elijah T. Green
    Arts & Sciences
  • Mrs. LaTonya Sadler Hamilton
    Arts & Sciences
  • Mr. David R. Hang
    Commerce
  • Mr. Ryan E. Hargraves
    Arts & Sciences
  • Mrs. Martha F. Jamieson
    Arts & Sciences
  • Ms. Jennifer L. Johnson
    Arts & Sciences
  • Mr. Asheley C. Kinsey
    Arts & Sciences
  • Mr. Dean Kwon
    Arts & Sciences
  • Mrs. Amanda Schultz Lonergan
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael A. Ludwick
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kyrie H. Magee
    School of Nursing
  • Mr. John G. McAllister
    Arts & Sciences
  • Mrs. Colin McRae Mitchell
    Arts & Sciences
  • Mrs. Jaime Gray Nelson
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lynlee Wells Palmer
    Arts & Sciences
  • Tanika Michele Pinn, MD
    Arts & Sciences
  • Ms. Catherine C. Porter
    Arts & Sciences
  • Mr. Christopher D. Porter
    Arts & Sciences
  • Mrs. H. Barika Porter
    Arts & Sciences
  • Ms. Jannea R. Prescott
    Arts & Sciences
  • Mr. Arun G. Rao
    Arts & Sciences
  • Ms. May Respicio
    Arts & Sciences
  • Mr. Charles T. Rose III
    Arts & Sciences
  • Ms. Myla R. Spencer
    Arts & Sciences
  • Mr. Alexander Theodoridis
    Arts & Sciences
  • Mrs. Sharonda Callender Ware
    Arts & Sciences
  • Mr. John L. Welborn
    Commerce
Class of 2003
  • Mr. Jason S. Allevato
    Arts & Sciences
  • Mrs. Jessica French Armistead
    Arts & Sciences
  • Mr. Cecil Banks, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kate Baylor Bartholomay
    School of Nursing
  • Mrs. Kelli Preston Battle
    Commerce
  • Mrs. Pawandeep Vicky Chatha Bhandari
    Commerce
  • Ms. Mary Ellen Bizzarri
    Arts & Sciences
  • Mr. Jarrod C. Cady
    Commerce
  • Mr. Joshua S. Caplan
    Commerce
  • Mr. Andrew Mingning Cheung
    Arts & Sciences
  • Mr. John Hartwell Cocke
    Commerce
  • Mr. R. Bryce Coffee
    Arts & Sciences
  • Mrs. Allison Klos Eagan
    Arts & Sciences
  • Mr. Andrew V. Fletcher
    Engineering
  • Ms. Jennifer A. Gardner
    Arts & Sciences
  • Ms. Courtney E. Hagen
    Arts & Sciences
  • Mr. Herbert W. Hankins, Jr.
    Commerce
  • Allyson M. Hilliard, MD
    Arts & Sciences
  • Ms. Abigail Curran Horrell
    Arts & Sciences
  • Mrs. Kari Teagno Hyman
    Arts & Sciences
  • Ms. Consuelo A. Kendall
    Arts & Sciences
  • Ms. Katie Staley Lentz
    Commerce
  • Mr. Edward M. Martin
    Arts & Sciences
  • Mrs. Marie Johnson Martin
    Arts & Sciences
  • Mrs. Gretchen Downey Martin
    Arts & Sciences
  • Mr. Lane W. McBride
    Arts & Sciences
  • Mr. Issa Kalani Moe
    Arts & Sciences
  • Mrs. Shannon Leigh Vivian Mrazik
    Arts & Sciences
  • Mrs. Michele Shea Mulloy
    Arts & Sciences
  • Mr. Leonard F. Newman, Jr.
    Arts & Sciences
  • Mr. Gregory E. Payne
    Arts & Sciences
  • Mrs. Lana Lintag Pen
    Arts & Sciences
  • Mr. Syed Waqar A. Rizvi
    Commerce
  • Mrs. Shannon Elisabeth Schellenberg
    Arts & Sciences
  • Ms. Jennifer LeCompte Scott
    Arts & Sciences
  • Mr. Mitchell S. Seipt
    Arts & Sciences
  • Mr. Benjamin Braxton Skipper
    Arts & Sciences
  • Mr. Chun K. So
    Architecture
  • Mary Ellen Stefanou, Esq.
    Arts & Sciences
  • Ms. Chirapar Tongsri
    Arts & Sciences
  • Mr. Daniel J. Van Orman
    Arts & Sciences
  • Ms. Jenny R. Weatherholtz
    Arts & Sciences
Class of 2008
  • Ms. Neha Kumar Ackerly
    Commerce
  • Ms. Anne R. Bautista
    Arts & Sciences
  • Mr. Stephen Karl Blunden
    Arts & Sciences
  • Ms. Sarah M. Boschung
    School of Nursing
  • Mr. Andrew David Buie-Moltz
    Arts & Sciences
  • Ms. Jacqueline Ann Cafaro
    Arts & Sciences
  • Mr. Paul S. De
    Architecture
  • Mr. Wyatt Fore
    Arts & Sciences
  • Mr. Avalon J. Frey
    Arts & Sciences
  • Mr. Brian M. Gavron
    Commerce
  • Ms. Wallace G. Gundy
    Arts & Sciences
  • Ms. Blair E. Hubbard
    Engineering
  • Ms. Wendy D. Hudspeth
    Education
  • Ms. Melissa C. Jenkins
    Arts & Sciences
  • Ms. Stephanie Glover Keller
    Arts & Sciences
  • Ms. Gabrielle S. Kulcsar
    Arts & Sciences
  • Ms. Taylor L. Lavender
    Arts & Sciences
  • Mr. William E. Searcy
    Commerce
  • Mrs. Jessica A. Shahien
    Arts & Sciences
  • Ms. Amanda E. Sharp
    Arts & Sciences
  • Brandi A. Sharp, PhD
    Arts & Sciences
  • Ms. Joy N. Straight
    Arts & Sciences
  • Mr. Jean-Paul B. Theroux
    Arts & Sciences
  • Ms. Margaret E. Thornton
    Arts & Sciences
  • Ms. Lauren K. Ventre
    Arts & Sciences
  • Ms. Victoria Jade Walker
    Arts & Sciences
  • Ms. Anne C. Yun
    Arts & Sciences
Class of 2013
  • Ms. Kaitlyn A. Badlato
    Architecture
  • Ms. Sarah E. Bingol
    Arts & Sciences
  • Mr. Arthur H. Bryant III
    Arts & Sciences
  • Ms. Sarah A. Cain
    Arts & Sciences
  • Ms. Jenna M. Dagenhart
    Arts & Sciences
  • Mr. Edward B. Elron
    Commerce
  • Mr. Sheridan W. Fuller
    Arts & Sciences
  • Ms. Christian N. Garland
    Arts & Sciences
  • Ms. Kelly Organski Graham
    Arts & Sciences
  • Mr. Michael E. Graney
    Arts & Sciences
  • Ms. Molly C. Grieco
    Arts & Sciences
  • Mr. Thomas L. Howard III
    Arts & Sciences
  • Ms. Kara A. Jones
    Arts & Sciences
  • Ms. Arushi Kumar
    Arts & Sciences
  • Ms. Emily M. Mathews
    Arts & Sciences
  • Ms. Stephanie R. Mitchell
    Arts & Sciences
  • Mr. Stephen A. Nash
    Arts & Sciences
  • Ms. Emily L. Ramirez
    Arts & Sciences
  • Ms. Holly M. Rasheed
    Arts & Sciences
  • Ms. Amanda J. Ray
    Engineering
  • Ms. Virginia Moore Rose
    Arts & Sciences
  • Mr. William B. Schwartz IV
    Commerce
  • Mr. Andrew E. Weisman
    Commerce
  • Mr. Alexander J. Wilson
    Commerce
  • Ms. Elizabeth Dickinson Witt
    Arts & Sciences
Class of 2018
  • Mr. Duncan G. Alford
    Arts & Sciences
  • Mr. Maxwell K. Bentil
    Engineering
  • Ms. Maeve Curtin
    Arts & Sciences
  • Ms. Diane E. D’Costa
    Batten
  • Ms. Emma R. Feinman
    Batten School
  • Ms. Rory E. Finnegan
    Arts & Sciences
  • Ms. Zoe Hemmer
    Arts & Sciences
  • Ms. Christine Magume
    Arts & Sciences
  • Ms. Juliana L. McCormick
    Batten School
  • Ms. Emily J. Plante
    Arts & Sciences
  • Ms. Munni Pramanik
    Arts & Sciences
  • Mr. Erik J. Roberts
    Arts & Sciences
  • Ms. Taylor M. Rose
    Arts & Sciences
  • Ms. Gabrielle R. Schleppenbach
    Engineering
  • Ms. Denison M. Smythe
    Arts & Sciences
  • Ms. Sydney A. Stokes
    Arts & Sciences